Uwaga
Serwis Wedateka jest portalem tematycznym prowadzonym przez Grupę Wedamedia. Aby zostać wedapedystą, czyli Użytkownikiem z prawem do tworzenia i edycji artykułów, wystarczy zarejestrować się na tej witrynie poprzez złożenie wniosku o utworzenie konta, co można zrobić tutaj. Liczymy na Waszą pomoc oraz wsparcie merytoryczne przy rozwoju także naszych innych serwisów tematycznych.

Dyskusja użytkownika:Seboloidus

Z Wedateka, archiwa
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Witaj na Wikiźródłach!

Seboloidus, witaj na Wikiźródłach – polskojęzycznej kolekcji dokumentów źródłowych! Cieszymy się, że postanowiłeś(aś) do nas dołączyć.

Mam nadzieję, że polubisz ten projekt i zostaniesz z nami. Jeśli potrzebujesz pomocy, poproś o nią dowolnego aktywnego administratora lub innego doświadczonego użytkownika. Możesz także zadać pytanie w Skryptorium lub poeksperymentować we własnym brudnopisie.

Sunflower Metalhead64 edited.png

Przed przystąpieniem do pracy zapoznaj się z treścią następujących stron:

Pamiętaj: w tym projekcie możemy publikować teksty wyłącznie na wolnej licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa – Na Tych Samych Warunkach wersja 3.0 (lub zgodnej), lub będących w domenie publicznej (czyli m.in. takich, których autor i/lub tłumacz zmarli ponad 70 lat temu).

Na Wikiźródłach odpowiadamy na stronie dyskusji wikiskryby, dla którego przeznaczona jest ta odpowiedź. Wtedy jest on/-a o tym informowany/-a takim samym pomarańczowym paskiem, jaki Ty ujrzałeś(aś) przed chwilą. Odpowiedź podpisujemy czterema tyldami: ~~~~, które są automatycznie zamieniane na Twój podpis, link do Twojej dyskusji oraz datę zamieszczenia wypowiedzi.

Miłej pracy i zabawy! 

Himiltruda (dyskusja) 23:08, 30 mar 2020 (CEST)

Witaj w gronie wikiskrybów z uprawnieniami redaktora!

FlaggedRevs-2-1.svg

Wraz z wprowadzeniem do Wikiźródeł wersji przejrzanych wszystkie edycje dokonywane przez początkujących i niezalogowanych użytkowników muszą zostać oznaczone jako przejrzane przez wikiskrybę z uprawnieniami redaktora – takiego jak Ty :)

Mechanizm funkcjonowania wersji przejrzanych został opisany na kilku stronach:

W skrócie: jako przejrzany oznacza się artykuł wolny od wandalizmów.

Pamiętaj, aby szczególnie uważnie przeglądać teksty, które są przeglądane po raz pierwszy (tzn. w prawym górnym rogu widnieje komunikat: „FlaggedRevs-1.png Brak wersji przejrzanej”). Najlepiej jest zacząć od stron, które sam(a) utworzyłeś(aś) lub posiadasz w obserwowanych (kliknij, by zobaczyć pełną listę stron, które obserwujesz).

Sprawdzenie tekstu, który posiada już wersję przejrzaną, polega najczęściej na porównaniu z nią ostatnio wprowadzonych zmian (tzw. szkicem).

Na stronie specjalnej zdezaktualizowane przejrzane strony znajduje się lista tekstów oczekujących na ponowne przejrzenie. Zaglądaj tam, jeśli tylko masz czas.
Jak oznaczać teksty?

Na końcu każdego tekstu i szablonu oraz na stronie porównywania wersji znajdują się przyciski „⧼revreview-submit-review⧽”. By oznaczyć wersję, należy po prostu kliknąć. Jeżeli chcesz odznaczyć wersję przejrzaną, musisz kliknąć „⧼revreview-submit-unreview⧽”. Jeżeli chcesz najpierw przetestować wersje oznaczone, wejdź na Testową Wiki.

Cofanie zmian

Wraz z uprawnieniami redaktora uzyskałeś(aś) także możliwość szybszego cofania zmian. Oznacza to, że w przypadku ewidentnych wandalizmów możesz użyć przycisku „cofnij” (zamiast „anuluj edycję”), którego naciśnięcie powoduje natychmiastowe wycofanie edycji, bez konieczności wypełniania opisu zmian.

Jeżeli masz wątpliwości, zadaj pytanie jednemu z administratorów. Postaramy się szybko odpowiedzieć.


P.S. Nadałam Ci status redaktora, co oznacza, że Twoje edycje nie będą już oznaczone jako wymagające dodatkowego zatwierdzenia przez innego użytkownika. Oznacza to też, że od dziś jesteś pełnoprawnym członkiem społeczności, chociaż żeby móc głosować, musisz zrobić 300 edycji, więc jeszcze troszkę ;)

W razie problemów, kliknij na słowo "dyskusja" przy imieniu moim lub innego, w danej chwili obecnego skryby [1]. Miłego edytowania! Wieralee (dyskusja) 15:37, 31 mar 2020 (CEST)

Status strony

Jeżeli przeczytałeś/przeczytałaś uważnie całą stronę, wprowadzoną przez innego Wikiskrybę, zaznacz to, proszę "podbijając" status korekty tej strony. Gdy ktoś poprawia kilka błędów, które mu się rzuciły w oczy, ale nie przeczytał i nie sprawdził dokładnie całej strony, to jej statusu nie zmienia. Natomiast, gdy strona jest dokładnie sprawdzona, zaznaczamy ją innym statusem i kolorem (surowy bądź nie do końca wprowadzony — niebieski, wprowadzający — czerwony; pierwszy korektor — żółty, drugi korektor — zielony). O statusie strony przeczytaj więcej tutaj => Pomoc:Status strony. Jeżeli strona miała wcześniej status "problemy", to po poprawie należy jej nadać status czerwony.
Więcej o statusie strony napisałam też tutaj.
Pozdrawiam i dziękuję za pomoc :-) Wieralee (dyskusja) 20:25, 10 kwi 2020 (CEST)

  • @Wieralee: Cześć, zerknąłem tylko na tekst przy okazji czytania (wiersz o Murzynkach rządzi!). "Podbiję" później co będę mógł, nie ma sprawy. Tylko nie wiem, czy od strony technicznej będę mógł wszystko sprawdzić. Bo uwierzytelniona strona to już powinna być bezbłędna, na "tip-top", no nie? ★ Pytanie co do tej strony - jest potrójna spacja przed "Skąd Bóg...". Widzę podobnie szeroki odstęp przed "U cioci" i "Zaraz go zrobię". Można by to ujednolicić (IMO dałbym wszystkie pojedyncze) - oczywiście nie chcę się rządzić. :-) ♦ Również pozdrawiam! Sebastian Seboloidus (dyskusja) 20:52, 10 kwi 2020 (CEST)
  • Sebastian, jeśli uważasz że tak będzie lepiej, to tak zrób :-) raczej nie wracam już do tego, co zrobiłam :-) Wieralee (dyskusja) 22:47, 10 kwi 2020 (CEST)
  • @Wieralee: Poprawione i "zazielenione", ale to już pewnie widziałaś. :-) Zdrowych i spokojnych Świąt życzę! :-) Seboloidus (dyskusja) 13:26, 12 kwi 2020 (CEST)

Skauci

Hej, w związku z rozmową na IRC-u są jednak dwie strony: 94 i 152. Pozdrawiam Draco flavus (dyskusja) 14:42, 19 kwi 2020 (CEST)

  • @Draco flavus: @Ankry: Cześć! Widzę, że nuty na str. 94 już wstawił Ankry. Ja właściwie, ogarniając równolegle temat, osiągnąłem identyczny efekt. Tę problematyczną kreskę nad górnym E można co prawda podnieść w taki sposób: e8-\tweak #'Y-offset #2.5 \bendAfter #4, ale działa to w późniejszych wersjach rozszerzenia (na pewno w 2.20), a więc tu lipa. - edycja: działa, ale tylko w pionie mogę przesunąć. ♦ Wstawiłem nuty dla strony 152. Odtwarzacza nie dodawałem. Efekt jak widać i nic ponadto raczej nie wymyślę. Ankry, jeśli możesz coś poprawić, to zmień proszę. Pozdrawiam. Seboloidus (dyskusja) 20:31, 19 kwi 2020 (CEST)
  • nie znam się na kreskach, ale ta druga na str. 152 jakby trochę inna? Draco flavus (dyskusja) 20:34, 19 kwi 2020 (CEST)
    • @Draco flavus: Trochę inna i ciężko mi powiedzieć, czy oznacza to samo. To chyba uroki starych zapisów. Gdyby nuty na stronie miały być wyłącznie obrazkiem to byłoby prościej. :-) Tutaj póki co nic lepszego nie wyrzeźbię.
  • @Draco flavus: @Ankry: Panowie, poprawiłem te kreski za pomocą funkcji \shape - efekt zamieszczam poniżej. Proszę o ocenę, czy coś takiego może być? Seboloidus (dyskusja) 00:39, 20 kwi 2020 (CEST)


<score midi="1"> \relative c { \time 6/8 \override Score.SpacingSpanner.shortest-duration-space = #4.0 c4. e | g4 e8 c4 \shape #'((0 . 1.0) (0 . 0) (-1 . 2) (-1 . 6)) Slur e8( g,4.) g4 g8 \bar"|" c2. \bar "||" } </score>
<score midi="1"> \relative c' {\clef treble \key c \major \override Score.SpacingSpanner #'shortest-duration-space = #5 \override Staff.TimeSignature #'stencil = ##f \set melismaBusyProperties = #'() \cadenzaOn f2 g4 \bar"|" a2. \bar "||" \shape #'((-0.5 . 2) (0 . 2) (0 . 2) (0.5 . 2)) Slur %łuk nad "Zing - a - zing!" d,4^( d^3 d) \bar "||" \skip32 \shape #'((-5 . 7) (-5 . 4.5) (-5 . 5) (-4 . 7.5)) Slur %łuk nad "Bum!" bes2^( a) \bar "||" } \addlyrics { Bądź go -- tów. Zing -- a -- zing! Bum! Bum! } \addlyrics { (Czu -- u -- waj!) } </score>

@Superjurek: @Ankry: Jak dla mnie wygląda super Draco flavus (dyskusja) 12:28, 20 kwi 2020 (CEST)

Dla mnie też. Ankry (dyskusja) 15:01, 20 kwi 2020 (CEST)

Strona:Karol May - Hadżi Halef Omar.djvu/71

Polecam [2]. Ankry (dyskusja) 23:41, 12 maj 2020 (CEST)

  • @Ankry: Dzięki, będę korzystał. :-) Z formą "dzieńdobry" już się zetknąłem wcześniej. Tutaj pozwoliłem sobie na korektę, gdyż w całym tekście występuje to powitanie jeszcze tylko raz i w formie współczesnej "dzień dobry". Usuń to, jeśli uważasz za niepotrzebne. Pozdrawiam! Seboloidus (dyskusja) 00:52, 13 maj 2020 (CEST)

Korekta

Hej, ankry odpowiedział na irc-u nieco lepiej: apostrofy na zewnątrz : ´´{{kor|źle|dobrze}}´´ ponieważ dymek w podpowiedzi na stronie będzie lepiej wyglądał. Faktycznie nie pomyślałem o tym. Draco flavus (dyskusja) 21:35, 28 maj 2020 (CEST)

  • @Draco flavus: Dzięki bardzo na info. :) Też nie brałem tego pod uwagę. A dodatkowo jest to spójne z przypadkami, kiedy korekta obejmuje słowo w dłuższym tekście w apostrofach. Pozdrawiam. Seboloidus (dyskusja) 21:52, 28 maj 2020 (CEST)

Uzupełnianie skanów

Przede wszystkim bardzo się cieszę, że bierzesz udział w projekcie. Z pozycji, które dodałeś wydaje mi się w miarę rozwojowa

Wiktor Hugo Katedra Notre-Dame w Paryżu 1928 brak w tomie I stron 209-224 (zamiast nich są zdublowane 193-208)
  • Uniwersytet Śląski CINiBA / Ks. Such. / BG S 6379 i BG S 6378
  • UMK Biblioteka Collegium Maius / FPol., książki D 304
  • Biblioteka im. Raczyńskich w Poznaniu Czytelnia Al. Marcinkowskiego 23 /
  • Biblioteka WSD Częstochowa - sygnatury: 0272 I, 0273 I.
3

Inne są zdaje się zupełnie porzucone, aż szkoda chyba się bawić w uzupełnianie, chyba że widzisz to inaczej.
Pozdrawiam Draco flavus (dyskusja) 11:31, 15 wrz 2020 (CEST)

  • @Draco flavus: Oceniam to podobnie. Jeśli nie ma zainteresowania jakimś starym, bądź trudnym indeksem, to lepiej swój czas poświęcić na coś bardziej obiecującego i przyjemniejszego. Ponadto najlepiej byłoby łatać braki i defekty dopiero po przepisaniu danej pozycji. Przeglądając tylko pliki źródłowe znalazłem w w/w Hugonie jeszcze 3 strony z drobnymi defektami (300, 434, 641). Może uda mi się za jakiś czas uzupełnić braki w tej książce. Pozdrawiam, Seboloidus (dyskusja) 14:33, 15 wrz 2020 (CEST)
    • @Draco flavus: Braki i defekty w tej książce udało się uzupełnić i już można nad nią pracować. Widziałem, że @Ankry: tam działał, więc wołam. :-) Jedynie na str. 304 (300) jest u samej góry "uskok" niezależny od egzemplarza; tekst sprawdzony z innym wydaniem to: „[...] włącznie, budownictwo było wielką księgą ludzkości, głównym wyrazem [...]“. Pozdr. Seboloidus (dyskusja) 23:05, 18 wrz 2020 (CEST)
Hej, wejdziesz chwilę na irca? Draco flavus (dyskusja) 22:30, 2 paź 2020 (CEST)

Spis pozycji wydanych w serii Biblioteka Dzieł Wybornych

Dzień dobry, Zbieram informacje o serii Biblioteka Dzieł Wybornych. W kilku indeksach z tej serii (w Twojej redakcji) znalazłam wykazy wydanych książek z podziałem na roczniki. Strony są na razie puste z opisem (reklama).

  1. . Jeśli wpiszę te spisy, to się z tym zgodzisz/nie zgodzisz? Mam zamiar zrobić to np. tutaj.
  2. . Czy znasz i polecisz regułę Wikiźródeł w tej kwestii? Niestety nie znalazłam jej. Punkt z Pomocy, cytuję: «Stronę, która zawiera jedynie reklamy, oznaczamy jako bez treści (szary przycisk), a w treści wstawiamy tylko szablon {{Skan zawiera reklamę}} (przykład).» - chyba nie dotyczy wykazu pozycji wydanych w danej serii.
  3. . Jeśli spis miał by zniknąć, to gdzie go zamieścić?

Pozdr, Rosewood (dyskusja) 15:50, 20 gru 2020 (CET)

  • Witam Cię @Rosewood: :-) Takie wykazy książek z serii wydawniczej, bądź innych dzieł danego autora, są swego rodzaju autoreklamą, i chyba przez to przyjęło się właśnie takie rozwiązanie, że nie są one przepisywane. Oczywiście, przynajmniej w mojej ocenie, nie będzie problemu jeśli ktoś chciałby taki wykaz w książce przepisać. Trzeba mieć jednak na uwadze, że te strony nie są dołączane do książki w przestrzeni głównej, nie będzie ich zatem w epub-ie, pdf-ie, a więc uzupełnianie tych treści jest „sztuką“ dla nas samych, przepisujących głównie, tudzież jakąś ciekawostką dla szperaczy treści. Do tego dołożyłbym niekiedy dodatkowe trudności techniczne, bo np. taki wykaz może wymagać użycia tabel.
Jeśli interesuje Cię seria Biblioteka Dzieł Wyborowych, to zrobiłem jakiś czas temu zestawienie pozycji w tej serii, bazując właśnie na książkowych wykazach. Lista ta znajduje się w moim brudnopisie i obecnie ma zweryfikowane książki z lat 1897-1913. W okresie międzywojennym seria była wydawana już z nie tak przyjazną numeracją, tj. pojawił się nr tomu dla rocznika oraz nr tomu dla serii zbioru ogólnego, jak np. w tej pozycji z 1926 r. Zamierzam (kiedyś) dokończyć tę listę. :-)
Być może jeszcze ktoś tutaj takie zestawienie robił, ale o niczym takim nie wiem. Pozdrawiam, Seboloidus (dyskusja) 18:53, 20 gru 2020 (CET)
  • Spis jest świetny, zupełnie mi w obecnej chwili wystarczający. Nie będę zatem zmieniać stron z "reklamą" wydawnictwa. Może kiedyś powstanie artykuł o serii Biblioteka Dzieł Wyborowych i tam będzie można taki spis zamieścić. To kawał historii literatury polskiej, a wiele nazwisk zniknęło już z pamieci czytelników. Pozdr, --Rosewood (dyskusja) 21:53, 20 gru 2020 (CET)

Nuty

Drugie większe podziękowanie, za nuty. Przeczytałam w Twej dyskusji wątek o nutach w „Jak skauci pracują”. Wzorując się poprawiłam kod w indeksie, nad którym sporo pracowałam: Roger - Pieśni. Nuty wreszcie widać, a myślałam, że to już nie do naprawienia. Thx. Rosewood (dyskusja) 22:27, 20 gru 2020 (CET)

  • @Rosewood: ...oj nie ma za co. :-) Tak, nuty widać, jeśli nie włączymy odtwarzacza; dokładnie taki efekt, jak znalazłaś powyżej. Pozdrawiam, miłych edycji życzę. :-) Seboloidus (dyskusja) 22:42, 20 gru 2020 (CET)
  • @Rosewood: Sprawdziłem te nuty i stwierdzam, że to rozszerzenie jest nadal nieaktywne. Jeśli po wyrzuceniu z kodu vorbis="1" pojawia się obrazek z nutami, to dlatego, że był on wcześniej wygenerowany. Natomiast inna, najmniejsza choćby zmiana w kodzie potwierdza tylko fakt wyłączenia generatora zapisu nutowego... 😐 Seboloidus (dyskusja) 03:10, 21 gru 2020 (CET)

Tatry Tetmajera

Cześć!

Na ten moment dotarłem na półmetek Maryny z Hrubego — jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, 31 grudnia będzie gotowa do uwierzytelniania. W międzyczasie załadowałem na Commons Rekruta, nowelkę będącą debiutem prozatorskim (i nie wiem, czy nie debiutem literackim w ogóle) Tetmajera. Indeks zawiera pięć stron, dlatego w wolnym czasie polecam Ci go do skorygowania :)

Szandlerowski (dyskusja) 10:05, 26 gru 2020 (CET)

Irc

hej, wejdź na chwilę na irc-a. Draco flavus (dyskusja) 19:23, 21 lut 2021 (CET)

hej, wejdziesz na irca? Draco flavus (dyskusja) 21:21, 17 mar 2021 (CET)
Hej, masz chwilę? Draco flavus (dyskusja) 22:20, 25 mar 2021 (CET)
Hej, masz chwilę? Draco flavus (dyskusja) 13:43, 1 maj 2021 (CEST)

Przegląd

Dzień dobry,
Dziękuję za przegląd i korektę w „Przewodniku po mieście Lwowie“. Czy mógłbym również prosić o przegląd i korektę w układzie o repatriacji? Nie jestem pewien czy dobrze wypełniłem metryczkę tekstu dla tego typu pisma urzędowego, licencję pod tekstem i czy dobrze dobrałem kategorie. Będę wdzięczny za wszelką pomoc, Mahnka (dyskusja) 06:09, 18 kwi 2021 (CEST)

  • @Mahnka: Dzień dobry. Poprawiłem parę drobiazgów, lecz obawiam się, że pomóc tutaj mogę niewiele. Wszelkie dekrety, ustawy, dokumenty rządowe leżą zdecydowanie poza zakresem moich zainteresowań i szczerze mówiąc nie wiem jaką wstawić tutaj licencję, bo {{PD-old-tekst}} odwołuje się do jakiegoś autora... Mam nadzieję, że pomoże ktoś bardziej obeznany. :-) Pozdrawiam, Seboloidus (dyskusja) 14:28, 18 kwi 2021 (CEST)

Łza w niebie

Hej, "Łza w niebie" Kraszewskiego jest już, choć jeszcze nie przepisana, w zbiorze Okruszyny. Himiltruda (dyskusja) 00:22, 22 kwi 2021 (CEST)

  • @Himiltruda: Cześć, dzięki za info. Widać słabo szukałem, bo jej nie zauważyłem. Pozdr. Seboloidus (dyskusja) 00:59, 22 kwi 2021 (CEST)

Przeszkoda Junoszy

Dzień dobry,
W jednym z czasopism, które przeglądam natrafiłem na tekst Klemensa Junoszy w odcinkach zatytułowany "Przeszkoda". Zdaje mi się, że nie ma tu takiego tekstu jeszcze. Podać namiary? Mahnka (dyskusja) 15:56, 27 kwi 2021 (CEST)

  • @Mahnka: Dobry wieczór! Dziękuję serdecznie za zainteresowanie. Opowiadanie „Przeszkoda“ już jest wrzucone i czeka sobie spokojnie na przepisanie. Teksty Kl. Junoszy, nad którymi pracujemy, uzupełniane cyklicznie, można śledzić na proofread autora. Pozdrawiam, Seboloidus (dyskusja) 22:06, 27 kwi 2021 (CEST)

Irc

Hej, tak dla informacji. Na irc-u u nas od dawna się nic nie dzieje (raczej wszyscy korzystają z discorda). Zupełnie niezależnie od tego 19. bm. jakieś zmiany zaszły na freenode. Na pożegnanie dotychczasowy administrator poradził by nie korzystać z serwera... ("Hi all. It feels like my moral responsibility to inform all users that administrative control of freenode and its user data will soon change hands, and I will be resigning from freenode staff effective immediately. It's been an honour to help you all.") Być może nasz kanał przeemigruje do Libera Chat.

Libera Chat

Pozdrawiam

Draco flavus (dyskusja) 21:07, 22 maj 2021 (CEST)

Lekki grunt

Hej, rób jak chcesz, bo to twój plik i twój temat. Ja bym te słowa po prostu umieścił jak być powinny (nawet nie oznaczał korekty) jeśli jest to błąd w druku, to bardzo specyficzny (zagięcie papieru), raczej to powstało po wydrukowaniu. Draco flavus (dyskusja) 20:26, 27 maj 2021 (CEST)

  • @Draco flavus: Cześć. Plik był mój, dopóki go nie opublikowałem. :-) Teraz ani do pliku, ani tym bardziej do tematu twórczości K. J. praw sobie nie uzurpuję. Jeśli jesteś pewny swojej racji, to po prostu trzeba było poprawić, czy wycofać moje edycje (ani ja, ani K. J. się nie obrazimy). Osobiście albo nie spotkałem się z takim przypadkiem, albo go nie kojarzę. Dla osób zainteresowanych — dot. korekty skanu tej strony i analogicznie tej i tej. Seboloidus (dyskusja) 20:46, 27 maj 2021 (CEST)


Zaproszenie

Droga Wikiskrybko / Drogi Wikiskrybo !

Jesteśmy małą grupą osób, które łączą wspólne zainteresowania, znamy się dość dobrze z naszych edycji dyskusji, również spotykaliśmy się kilkakrotnie w różnym składzie.

Niestety w zeszłym roku takie spotkanie, choć planowane i mamy nadzieję przez wiele osób wyczekiwane, nie doszło do skutku.

Dlatego w tym roku zaplanowaliśmy spotkanie wcześniej, bo na 11 września 2021. Miejsce spotkania to sala w centrum Warszawy (z dogodnym dojazdem komunikacją miejską: metrem, tramwajem, autobusem), lub po prostu piechotą z Dworca Centralnego.

Spotkanie będzie jednodniowe (być może z jakimś fakultatywnym spotkaniem w piątek lub niedzielę). Będzie być może nieco skromniej.

Będziemy poruszać tematy, które nas interesują, możemy też po prostu luźno pogadać.

Wieczorem może pójdziemy na jakąś pizzę?

Salę załatwimy bezkosztowo, jakaś kawa itp. się na pewno znajdzie, resztę musimy załatwić we własnym zakresie. Staramy się o wsparcie WMPL - niemniej jednak jest to niepewne.

I jeszcze dwie prośby, przy przyjeździe należy swoje dane osobiste zostawić (np. w zamkniętej kopercie) któremuś z biurokratów, Po dwóch tygodniach zniszczymy, to na wypadek jakichś pytań o bezpieczeństwo itp.

Druga sprawa, to prośba o zaznaczenie w mejlu, czy jesteś szczepiona/szczepiony. Nie uzależniamy od tego naszego spotkania niemniej jednak chcemy móc elastycznie reagować na zmieniającą się legislację.

Nie uruchomiliśmy jeszcze strony na wiki, gdzie można się będzie wpisywać, dlatego na razie prosimy o mejla do 13 czerwca do któregoś z nas.

Przepraszam za taką formę, ale musimy podjąć działania przed początkiem wakacji, stąd prośba o szybką deklarację.

Ankry Bonvol Draco flavus

Drogie Skrybki i Skrybowie! Zgodnie z zapowiedziami Źródłosłów pod auspicjami WMPL odbędzie się w dniach 10-12 września 2021 w Warszawie w opisywanej wcześniej lokalizacji. Na stronie Źródłosłów 2021 znajdziecie więcej informacji oraz kartę rejestracyjną. Ponieważ zostają już praktycznie tylko cztery tygodnie prosimy do dopełnienie formalności. Zachęcamy również gorąco do wzięcia aktywnego udziału - czekamy na propozycje tematów do dyskusji lub może prezentacji? Pozdrawiamy Ankry Bonvol Draco flavus

Źródłosłów 2021

Drodzy Wikiskryby!

Po dwuletniej przerwie postanowiliśmy wrócić do formuły wspólnego spotkania wikiskrybów i wikisłownikarzy - Źródłosłowu, organizowanego pod auspicjami Wikimedia Polska. Jeśli oficjalne ograniczenia dotyczące organizowania spotkań oraz warunki epidemiczne na to pozwolą, Źródłosłów odbędzie się zamiast wcześniej zapowiadanego prywatnego spotkania wikiskrybów, w dniach 10-12 września br. w Warszawie. Zarezerwujcie sobie ten termin w Waszym kalendarzu. Więcej informacji wkrótce.

Ankry (dyskusja) 00:42, 3 lip 2021 (CEST)

w żydowskich rękach

Hej, jeśli to "powieść w dwóch częściach" a nie samodzielne utwory, to

  • podział na części powinien zostać
  • rozdziały powinny być numerowane (jak w spisie treści)

Czy coś źle widzę? Draco flavus (dyskusja) 16:44, 4 wrz 2021 (CEST)

  • @Draco flavus: Cześć. Nie jestem twórcą tej struktury. Poprawiłem tylko dostrzeżone przeze mnie błędy. Znaleziona i zgłoszona do skasowania strona, wygląda mi na porzucony koncept, który aby mógł zaistnieć, wymagałby innej budowy rozdziałów i podziału całości na dwie części. Tego jednak robił nie będę, bo nie chcę niweczyć pracy poprzednika, której nie uważam za niepoprawną. Choć przedstawiona mi uwaga wygląda lepiej i prawdopodobnie tak zrobiłbym tworząc strony. Seboloidus (dyskusja) 21:40, 4 wrz 2021 (CEST)


Witam

  • Nie mam nic przeciwko temu. Popraw jak uważasz.
  • A odnoście rozdziału pierwszego W żydowskich rękach/Część pierwsza to strona jest do usunięcia. Nie zauważyłem że książka ma spis treści i dopiero później odniosłem się do części książki wg treści.
  • Można by było może dopracować szablon w poszczególnych częściach książki.

Pozdrawiam WM

Rozwijając myśl: poprzenosiłby do W żydowskich rękach/Część pierwsza/I itd. (bez redirectów). Cały spis treści bym zostawił na stronie głównej. Część pierwszą zrobiłem (jak bym sobie ją wyobrażał) Draco flavus (dyskusja) 20:36, 5 wrz 2021 (CEST)
@Draco flavus: Zapewne tak trzeba by podzielić. Ogarnij, jeśli masz życzenie. Może tylko na stronie głównej dodać jakoś linki do obu części? (Nie mam dziś głowy do tego). Seboloidus (dyskusja) 21:00, 5 wrz 2021 (CEST)

kobieta ze sztyletem

hej, ciężka sprawa z tą książką, być może jej nie ma w żadnej bibliotece. Podobno ukazała się w czasopiśmie "5-ta godzina" w 1931 lub 1932 lub 1936. W każdym razie trzeba obserwować sytuację. Draco flavus (dyskusja) 22:34, 28 wrz 2021 (CEST)

@Draco flavus: Cześć. Dzięki za zainteresowanie. Tak, ukazała się w gazecie 5-ta Rano, w 1932, nr 27-56, 58-69, 71-91, 93-95. Pisma są na Polonie, pobrałem co się dało, ale brakuje numerów: 46, 47, 48, 51 (niekompletna gazeta). Nie wspomniałem o tym, bo jednak mimo wszystko wolałbym książkę. Przypuszczam, że w gazetach będzie jeszcze więcej błędów niż w książkach z tego okresu (z którymi się zetknąłem). Może udało by się w jakimś antykwariacie na ślad trafić, choć nie wiem jak miałbym o to wypytywać i czy starczyłoby mi chęci do tego... Seboloidus (dyskusja) 23:13, 28 wrz 2021 (CEST)