Uwaga
Serwis Wedateka jest portalem tematycznym prowadzonym przez Grupę Wedamedia. Aby zostać wedapedystą, czyli Użytkownikiem z prawem do tworzenia i edycji artykułów, wystarczy zarejestrować się na tej witrynie poprzez złożenie wniosku o utworzenie konta, co można zrobić tutaj. Liczymy na Waszą pomoc oraz wsparcie merytoryczne przy rozwoju także naszych innych serwisów tematycznych.

Pomoc:Status strony

Z Wedateka, archiwa
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Procedura korekty tekstów składa się z pięciu poziomów:

Bez treści
pusta strona Przepisana Skorygowana Uwierzytelniona
Problemy

Pierwsze trzy poziomy to standardowa ścieżka korekty:

  • Przepisana jest domyślnym statusem, którym oznaczamy nowe, przepisane przez nas strony (zob. wszystkie przepisane strony).
  • Skorygowana oznacza stronę przejrzaną[1] przez jednego wikiskrybę, innego niż ten który ją przepisał (zob. wszystkie skorygowane strony).
  • Uwierzytelniona oznacza stronę przejrzaną[1] przez dwóch wikiskrybów (innych niż przepisujący). Uwaga: Przycisk umożliwiający oznaczenie strony jako uwierzytelniona dostępny jest dopiero dla wikiskryby, który wejdzie w tryb edycji strony wcześniej już skorygowanej przez kogoś innego (zob. wszystkie uwierzytelnione strony).

Status Problemy oznacza stronę z występującymi problemami, które wymagają przeprowadzenia dyskusji pomiędzy wikiskrybami. Tym statusem oznaczamy np. strony, których części brakuje lub są nieczytelne (zob. wszystkie strony z problemami). Dodatkowo status problemy może oznaczać, iż strona zawiera wyłącznie surowy OCR, nieprzejrzany jeszcze przez żadnego wikiskrybę. W tym przypadku użytkownik oznaczający stronę statusem problemy powinien mieć uprawnienia bota.

Status Bez treści oznacza strony zupełnie puste lub zawierające jedynie reklamy. Jeżeli strona zawiera jedynie grafikę bez podpisu, umieszczamy w niej szablon {{skan zawiera grafikę}} i oznaczamy również jako bez treści, ponieważ strona taka nie wymaga korekty (zob. wszystkie strony o statusie bez treści).

Przypisy

  1. 1,0 1,1 Przejrzenie polega na porównaniu tekstu ze skanem, nie tylko poprawieniu literówek podkreślonych przez edytory, ale też przestawionych i zmienionych słów, co wiąże się z koniecznością uważnego przeczytania tekstu również przez osoby korygujące.

Zobacz też