Uwaga
Serwis Wedateka jest portalem tematycznym prowadzonym przez Grupę Wedamedia. Aby zostać wedapedystą, czyli Użytkownikiem z prawem do tworzenia i edycji artykułów, wystarczy zarejestrować się na tej witrynie poprzez złożenie wniosku o utworzenie konta, co można zrobić tutaj. Liczymy na Waszą pomoc oraz wsparcie merytoryczne przy rozwoju także naszych innych serwisów tematycznych.

Strona główna

Z Wedateka, archiwa
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Witaj w Wedatece,
serwisie z archiwaliami i materiałami źródłowymi,
w którym każdy może zostać edytorem.

Mamy łącznie 283 922 stron, z czego 224 219 artykułów, w tym 1 własnych.
Naszych 6 Użytkowników dokonało już 284 943 edycji.
Ważną i unikatową częścią Wedateki jest Wedalion, czyli baza artykułów popularnonaukowych i naukowych, zwłaszcza autorów celowo pomijanych w mainstreamowych mediach i lekceważonych w środowiskach akademickich, a prezentujących interesujące poglądy, niekoniecznie zgodne z ogólnie przyjętą i "jedynie słuszną" wersją rzeczywistości. Obejmuje ona 0 artykułów 0 autorów.

O Wedatece | Nowe artykuły | Nowe pliki | Statystyki | Pierwsze kroki z Wedateką | Forum | Kontakt | FAQ | Pomoc | Utwórz konto

Crystal Clear action playlist.png Kalendarium

Crystal Clear app kdvi.png Tekst na dziś

Dusze w odlocie
Marian Gawalewicz

Mogę sobie powinszować: jednego dnia trzech pacyentów.
Jak na początek wcale nie źle.
A już myślałem, że ta praktyka, którą rozpocząłem, nie przyniesie mi chyba ani grosza w tym miesiącu.
Bo ktoby się tam leczył u takiego doktora, co niedawno mundurek zrzucił i wygląda jeszcze jak młokos, prawie gołowąs?
Przecież nie będę ludziom się tłómaczył, że mam lat dwadzieścia pięć skończonych, tylko że mi ta broda jakoś urosnąć dotąd nie chciała.

Crystal Clear app Community Help.png Sylwetka miesiąca

Platon

Platon

Grecki filozof, uczeń Sokratesa (i zarazem autor Obrony Sokratesa). Sformułował podstawy idealizmu i racjonalizmu. W języku utrwaliło się również określenie miłość platoniczna. Wikiźródła oferują bogaty wybór utworów Platona w różnych tłumaczeniach. Można pomóc przy ich korekcie!

Alfabetyczny spis tekstów autora w Wikiźródłach

Wikipedia Wikipedia: Biogram
Wikicytaty Wikicytaty: Cytaty
Commons Commons: Galeria
 

Crystal Clear app Community Help.png Zostań wedapedystą

Aby edytować strony istniejące w naszym serwisie oraz dodawać nowe hasła wystarczy się zarejestrować. Jeśli jesteś zalogowanym Użytkownikiem możesz tworzyć nowe artykuły, ale najpierw sprawdź w naszej wewnętrznej wyszukiwarce czy już takowy nie istnieje w Wedatece.Crystal Clear action edit.png Nowości


Wedamedia


Organizacyjną i techniczną odpowiedzialność za bratnie projekty ponosi Grupa Wedamedia.

Zapytaj o pomoc któregoś z administratorów, przejrzyj FAQ (Najczęściej Zadawane Pytania) lub skorzystaj z innych form kontaktu.