Uwaga
Serwis Wedateka jest portalem tematycznym prowadzonym przez Grupę Wedamedia. Aby zostać wedapedystą, czyli Użytkownikiem z prawem do tworzenia i edycji artykułów, wystarczy zarejestrować się na tej witrynie poprzez złożenie wniosku o utworzenie konta, co można zrobić tutaj. Liczymy na Waszą pomoc oraz wsparcie merytoryczne przy rozwoju także naszych innych serwisów tematycznych.

Wedateka

Z Wedateka, archiwa
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Logo Wedateki

Wedateka to projekt, w którym każdy może dodawać nowe materiały i porządkować te już zamieszczone. Naszym celem jest utworzenie bazy źródłowej z materiałami (książki, artykuły, dokumenty, mapy itd.) znajdującymi się w domenie publicznej lub udostępnianymi na wolnej licencji. Udostępniamy teksty 2218 autorów, do których tekstów wygasły autorskie prawa majątkowe i można z nich swobodnie korzystać. Wedateka oparta jest na bazie Wikiźródeł, ale uzupełniona i wzbogacona o nowe pozycje oraz unikalną część jaką jest Wedalion, czyli baza artykułów wybranych autorów zajmujących się upowszechnianiem wedukacji.


Ta strona została utworzona przez naszych Użytkowników i jest artykułem własnym Wedateki, który może być poddawany edycji i uzupełnieniom, korygowanym przez redaktorów i administratorów serwisu. Jego edycje i autorów można zobaczyć tutaj. Możesz go kopiować i udostępniać z zachowaniem praw autorskich: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL