Uwaga
Serwis Wedateka jest portalem tematycznym prowadzonym przez Grupę Wedamedia. Aby zostać wedapedystą, czyli Użytkownikiem z prawem do tworzenia i edycji artykułów, wystarczy zarejestrować się na tej witrynie poprzez złożenie wniosku o utworzenie konta, co można zrobić tutaj. Liczymy na Waszą pomoc oraz wsparcie merytoryczne przy rozwoju także naszych innych serwisów tematycznych.

Pomoc:FAQ

Z Wedateka, archiwa
Wersja z dnia 13:23, 20 lip 2021 autorstwa Wedun (dyskusja | edycje) (Nowa strona)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Najczęściej zadawanie pytania (FAQ):

  1. Czy niezarejestrowani Użytkownicy mogą edytować zawartość Wedateki? Odp. Niestety nie. Tylko zarejestrowani Użytkownicy po zalogowaniu mogą edytować artykuły i inne elementy Wedateki.
  2. Jak mogę dodać nową stronę? Odp. Wystarczy wpisać w naszej wewnętrznej Wyszukiwarce nazwę strony, aby się upewnić czy taka strona aby już nie istnieje. Po czym, jeśli jej nie znaleziono, należy kliknąć w oknie dialogowym wyszukiwania na jej nazwę zaznaczoną na czerwono, co jest równoznaczne z przejściem do trybu tworzenia danej strony. Po wpisaniu jej treści i ewentualnych zalinkowaniu lub przesłaniu obiektów graficznych należy zajrzeć na pogląd srony, czy wszystko wyświetla się poprawnie, po czym zapisać stronę. Od tej pory jest ona widoczna dla wszystkich Użytkowników.
  3. Czy mogę przesyłać pliki? Odp. Tak. Jako zarejestrowany Użytkownik możesz przesyłać pliki korzytając z obu edytorów (VisualEditor i WikiEditor) dostępnych w zakładkach danej strony, odpowiednio Edytuj / Edytuj kod źródłowy. Najpierw jednak upewnij się czy nie ma tego zdjęcia w bazie Wikimedia, do którego możesz zrobić w artykule odpowiedni link, zamiast przesyłać go na nasz serwer.
  4. Kiedy planujecie zakończyć prace nad wersją roboczą? Odp. Przewidujemy, że okres prac konfiguracyjnych testowych potrwa do końca września 2021 roku. Jednak to zależy w dużym stopniu także od Waszej pomocy i zaangażowania.
  5. Czy chcecie być konkurencją dla Wikiźródeł? Odp. Nie. Wedatekaz założenia ma być raczej uzupełnieniem Wikiźródeł.