Uwaga
Serwis Wedateka jest portalem tematycznym prowadzonym przez Grupę Wedamedia. Aby zostać wedapedystą, czyli Użytkownikiem z prawem do tworzenia i edycji artykułów, wystarczy zarejestrować się na tej witrynie poprzez złożenie wniosku o utworzenie konta, co można zrobić tutaj. Liczymy na Waszą pomoc oraz wsparcie merytoryczne przy rozwoju także naszych innych serwisów tematycznych.

Bratnie projekty Wedamedii

Z Wedateka, archiwa
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Pracujemy nad utworzeniem bratnich projektów Wedamedii. Obecnie mamy już zarejestrowane domeny dla 10 projektów, w tym m.in.:

Logo Wedapedii

Wedapedia, zaufana baza wiedzy

Wedapedia to internetowa encyklopedia stworzona na bazie Wikipedii, jednak będący jej modyfikacją oraz stanowiący specyficzną formę alternatywnej bazy wiedzy, gdyż obejmuje gros artykułów, które nie znalazłyby się w tym popularnym serwisie, ze względu na restrykcyjną politykę jego redakcji. Dostępna na domenie wedapedia.pl.

Logo Wedalii

Wedalia - Mądra edukacja

Wedalia to baza książek oparta w dużym stopniu o Wikibooks, ale poszerzona o pozycje, które z pewnością nie zostałyby tam zaakceptowane, ze względu na prowadzenie określonej polityki tematycznej polskiej redakcji Wikibooks całej Wikipedii. Serwis ten jest obecnie w opracowaniu i jest dostępny na domenie wedalia.pl.

Logo Wedariusza

Wedariusz - Wymowny słownik

Wedariusz to wortal tematyczny obejmujący wybrane hasła z polskiego słownika wraz z ich etymologią i odniesieniami do innych języków. Jest obecnie w fazie przygotowań. Opiera się na materiale z polskiego Wikisłownika, ale będzie poszerzony o nowe kategorie i hasła oraz wzbogacony dodatkowymi etymologiami, ignorowanymi przez filogermańskich akademików i redaktorów MediaWiki. Wersja robocza jest widoczna na domenie wedariusz.pl.

Logo Wedawita

Wedawit - Zacne cytaty

Strona o charakterze poradnikowym Wedawit powstała na bazie Wikicytatów, ale została poszerzona i rozbudowana m.in. o maksymy życiowe i rady mniej lub bardziej znanych osób. Obecnie jest w przygotowaniu. Witryna dostępna jest na domenie wedawit.pl.

Logo Wedateki

Wedateka - Istotne źródła

Przygotowywany portal czytelniczy Wedateka, opierać się będzie na Wikiźródłach, ale poszerzony zostanie o niechciane tam pozycje oraz wzbogacony będzie o sekcje m.in. z opisami książek wraz z ich fragmentami i cytatami, a także e-bibliotekę z darmowymi książkami i artykułami w plikach PDF. Wortal jest dostępny na domenie wedateka.pl.

A to nasz krąg bratnich projektów, które są w planach do uruchomienia, być może nawet jeszcze w tym roku:


Zobacz też: Wedamedia Bratnie projekty Wedamedii/poziomy rozwoju Bratnie projekty Wedamedii/statystyki Bratnie projekty Wedamedii/wykresy